Úžasná planeta 4 - 20 

20 Úžasná planeta 4
na skladě v tuto chvíli zbývá: 5 kusů
Tento produkt máte v košíku.

Série výběrových programů nejlepších dokumentárních filmů. Obsah DVD: 

1. Nejkrásnější destinace (59:16) - Cestování je především objevování. Při návštěvách různých míst naší planety znova a znova zjišťujeme, jak výrazně se mohou lišit místa, kde se člověk naučil žít. Cestování nám přináší něco z dávné radosti odvážných objevitelů, kteří po návratu domů vyprávěli o svých zážitcích. Inspiruje nás k tomu, abychom zdokonalovali vlastní osobnost a předávali poznání svému okolí.

2. Kolem světa (49:27) - Jsou země, jejichž název už při vyslovení vyvolá u většiny lidí nějakou představu. Ta může být konkrétní, nebo jen mlhavá, založená na obecně známém pojmu. Snad každý zná Bhútán, ale jen málokdo by jej dokázal popsat. Pojďme chvíli pozorovat soužití člověka s přírodou ve známých i méně známých končinách. Každodenní zvyky obyvatel Bornea, život v ománských horách či trhy na Galapágách se mohou zdát povědomé i zcela neznámé.

3. Zvířecí útočiště (37:07) - Život v různých koutech naší planety nabízí přizpůsobivým druhům různé výhody. Co je pro jedny nepřekonatelnou překážkou, je pro jiné ochrannou hradbou. Záleží jen na tom, na které jste straně. A tak tučňáci udržují kolonie na ostrovech jižního Atlantiku chráněni divokým příbojem, pelikáni vyvádějí mladé v toxickém prostředí sopečných jezer a američtí aligátoři si libují ve smrtících močálech.

4. Podmořská odysea (32:56) - Hluboký nádech - potopit! Svět pod vodní hladinou je úchvatný tím, jak se liší od toho našeho suchozemského. Někteří jeho obyvatelé stavějí celé útesy ze svých tvrdých schránek, jiní pochodují nebo se povalují po dně, další plavou. Poplaveme mezi ryby, medúzy, mořské ježky a uvidíme desítky dalších stvoření, která na souši nepotkáme.

Pošetka. Český dabing. délka: 182 minut.